Please reload

Ostatnie posty

Vinicius Draculino - zapraszamy na seminarium!

January 28, 2017

1/1
Please reload

Wyróżnione posty

Naszywki na kimono - gdzie i po co?

February 4, 2017

 Większość z Was zauważyła na kimonach do bjj naszywki. To przede wszystkim sposób na pokazanie przynależności klubowej, ale także szansa na uhonorowanie sponsorów. Na samym końcu jest jeszcze sprawa zwykłej, prostej radości, z upiększania i personalizowania swojej zbroi.

 

O tym co wolno, a co trzeba decydują ustalenia w danej akademii oraz postanowienia regulaminu IBJJF, o czym powinien wiedzieć każdy, kto nie wyklucza startu w zawodach. Poniżej wyciąg z oficjalnego regulaminu federacji, obrazujący sposób poprawnego umiejscowienia naszywek i zdobień. Naszywka w złym miejscu to powód do dyskwalifikacji.


Umiejscowienie naszywek w przypadkowych miejscach może powodować kłopot z wypracowaniem i utrzymaniem chwytu, a w skrajnych przypadkach może na przykład polatać czy nawet zerwać paznokcie.  Jak widać na obrazku, elementy za które chwytacie podczas walki czyli np. poły, kołnierz, kolana, mankiety spodni czy rękawy są wolne od naszywek.   

 

 

Kilka lat temu zawodnicy oddaliby wiele za oryginalnie zdobione gi czy komplet unikatowych naszywek. Najdroższe i najlepsze modele były najczęściej bogato zdobione i od razu rzucały się w oczy.  Gdy stały się bardziej powszechne i łatwo dostępne "moda" zmieniła kierunek. Mocy zaczęły dodawać kimona o minimalistycznym wzornictwie, praktycznie pozbawione zdobień. Wspominam o tym, bo znajduje to także odzwierciedlenie w cenach. Kiedyś najdroższe modele były bardzo bogato zdobione. Dziś często jest tak, że majątek trzeba zapłacić za te najbardziej dyskretne.

 

Podsumowując. Naszywki na kimonie nie mają praktycznego zastosowania. Są wyłącznie elementem ozdobnym lub "pracują" reklamowo na zawodnika.  Wybierając bogato zdobione gi upewnijcie się, że naszywki nie wypadają na łokciach, kolanach i w innych niedozwolonych miejscach bo to utrudnia trening, grozi kontuzją palców, a na zawodach rodzi ryzyko dyskwalifikacji.

 

Bez względu na upodobania warto pomyśleć o naszywce Waszej akademii. To znak, że się z nią identyfikujecie. To także sposób na okazanie szacunku osobom udzielającym akademii swojego wsparcia i swojej marki. 

 

 Kimono GI BJJ TATAMI Estilo 5.0 black (przejdź do sklepu MMA Store)
 

   

P.S. Tak na marginesie - pamiętajcie, że na zawodach można startować wyłącznie w białych i klasycznie niebieskich kimonach. Inne warianty, włącznie z popularnym kolorem czarnym czy granatowym, nie są dopuszczone przepisami. 

 

Jeśli szukacie porady w sprawie gi zgłoście się do MMA Store i pytajcie o Norbiego. Możecie także zwrócić się  lub do instruktorów. Na pewno chętnie odpowiedzą na Wasze pytania.

 

Do zobaczenia na macie. 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Archiwum
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
konopolis logo.jpg
Neuro Team RGB.jpg
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now